Укр / Рус

Голос Місяця
La voce della luna

Прокат:
з 21.10.2021
Слоган:
«Вперше в українському прокаті – останній фільм великого режисера.»
Рік:
1990
Країна:
Італія, Франція
Жанр:
драма, комедія
Тривалість:
120 хв.
В ролях:
Роберто Беніньї, Паоло Вілладж, Анджело Орландо, Надя Оттавіані, Маріза Томазі і ін.
Режисер:
Федеріко Фелліні
Сценарій:
Ерманно Каваццоні, Федеріко Фелліні

Де подивитись

«Голос Місяця» (La voce della Luna, 1990) – історія сновиди Іво Сальвіні, який любить гуляти ночами. Сальвіні потрапляє в одне непорозуміння за іншим, знайомлячись з різними людьми і відкриваючи їм чудеса підмісячного світу. Подорож Сальвіні стає метафорою всього людського життя. Світова прем'єра картини відбулася на 43-му Каннському кінофестивалі.
Це екранізація «Поеми про лунатиків» Ерманно Каваццоні і одна з перших ролей молодого Роберто Беніньї, лауреата премій «Оскар» і BAFTA ( «Життя прекрасне»). Композитор – також володар «Оскара» Нікола Пьовані.

Фільм вийде в прокат у відреставрованій версії, створеної до 100-річчя Федеріко Фелліні, яке відзначалося в світі в 2020 році.
«Голос Місяця» у відгуках кінокритиків:
  • «Голос Місяця» - останній фільм Фелліні, що перетворився, а точніше, перетворений їм в нерозгаданий  ієрогліф. Справжній сон, який не потребує тлумачення. Випаровується з першими ж ранковими променями сонця. Як фінальної точки фільмографії він заворожує. Через свою беззахисність і одночасно радикальності, театральності і в той же час безмежності / «Сеанс»
  • Один з кращих фільмів Фелліні. Фільм включає всі основні теми кар'єри маестро, що робить його схожим на візуальний вірш. Фактично це подорож великого режисера крізь його мрії і пам'ять. Іво Сальвіні - головний герой - є альтер-его самого Фелліні. У цьому фільмі шум контрастує з тишею, гул міської площі з безшумною сільською місцевістю, всюдисуще телебачення стикається з поезією. Картина схожа на політ, як танець, на музику, на світіння нескінченних глибин / = Кінопланета =
  • Федеріко Фелліні немов відсторонюється від реальності і віщає вже з інших сфер, знаючи невідоме іншим, що мешкають тут і зараз. У цьому сенсі його картина - духовний заповіт перед передчуттям  відходу в далекі межі. Не варто метушитися і прагнути розгадувати все незрозуміле і тягти за собою. Таємниця важливіше будь-якого знання / «Комерсант»
  • Зразкова фантасмагорична комедія. Фелліні чудово зображує хаос сучасного світу, позбавленого ідеологій, позбавленого сенсу, - і дає надію на те, що навіть в такому абсурді всього, що відбувається можна знайти найглибшу частину себе: своє серце / La Stampa

Де подивитись